ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ ΤΙΤΛΟΥΣ

6/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Πήρε το ντερμπι με Άρη και τερματρισε στην τριτη θεση το Περιστερι

Το Περιστερι μετα απο ανατροπή στην τεταρτη περίοδο επικράτησε με 75-71 του Αρη και κατέκτησε την τριτη θεση στο πρωταθλημα

Καλυτερα στον αγωνιστικο χωρο μπήκε το Περιστερι το οποίο πήρε με τον Γουίλιαμς προβάδισμα με 12-2 και 17-9 απο τον Μητρου-Λονγκ εχοντας τον ελεγχο σε ολο το παιχνίδι, ο Άρης απάντησε με τον Περσιδη και τον Κατσιβελη μειωνοντας σε 23-20 σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο

Στην συνεχεια τα τριποντα των Σταρκ και Τπολιοπουλο εδωσαν προβάδισμα με 25-26 στους φιλοξενουμενους οι οποίοι ωστόσο διατηρουσαν το προβάδισμα με 28-31 στο 18' σε ενα δευτερο δεκάλεπτο με χαμηλο ρυθμό, ο Χουγκάζ εδωσε ξανα προβάδισμα στους γηπεδουχους με 33-31 με το σκορ να αλλάζει συχνα κει τον Άρη να ανακτά το προβάδισμα με 33-36 απο τον Μπουμπεργκς

O Τολιοπουλος εκανε το 35-41 απο την περιφερεια αλλά η απάντηση του Περιστεριου ηταν αμεση, οι Τομπσον και ΝΒτανγκουμπιτς εκαναν το 42-41 με το σκορ να εναλλάσεται 42-44, 49-46 και 51-56 απο τον Ριντ ενω το δεκάλεπτο ολοκληρωθηκε στο 55-58 υπέρ των φιλοξενουμενων

Ο Άρης ειχε το προβάδισμα με 55-61 και 57-63 με το Περιστερι ωστόσο με τους Χουγκάζ και Μητρου - Λονγκ οχι μονο να μειώνει αλλά και να φερνει το ματς στα ίσια 66-66 ενω με τον πρώτο πήρε και προβάδισμα με 68-66 μετα απο πολύ ωρα, ο Άρης ειχε κακές επιθεσεις με αποτέλεσμα το Περιστερι με τον Ραγκλαντ απο την γραμμη της... φιλανθρωπιας εκανε το 72-68 με 1:02 για το τέλος, ο Μητρου-Λονγκ με 17'' στο χρονομετρο εκανε το 74-69 με το Περιστερι να φτανει ολο και πιο κοντα στην νικη και τελικά το 75-71 σφραγισε την νικη του Περιστεριου και την τριτη θεση